Jak kupić sztućce dla dzieci?

Obserwując jak rodzice posługują się nożem i widelcem podczas jedzenia, dzieci często chcą ich naśladować. Nie można dać im jednak tych samych sztućców, których używają dorośli. Mogłyby bowiem zrobić sobie nimi krzywdę. Kiedy więc maluch zaczyna przejawiać chęć samodzielnego jedzenia, trzeba kupić mu specjalne sztućce dla dzieci.

Produkty z tworzywa sztucznego

Na samym początku, kiedy dziecko nie potrafi jeszcze porządnie trzymać sztućców, warto dawać mu do użytku łyżeczkę zrobioną z tworzywa sztucznego. Wówczas będzie uczyło się nabierać na nią jedzenie i celować nim do buzi. To etap, na którym wszystko dookoła może przypominać o właśnie spożywanym przez dziecko posiłku. Warto wówczas uzbroić się w cierpliwość. Korzystając z plastikowych sztućców, dziecko nie zrobi sobie krzywdy, trafiając w dziąsło czy uderzając się w inne miejsce. Sztućce dla dzieci z tworzywa są lżejsze i przyjemniejsze w dotyku. Twoja pociecha na pewno zapragnie ich używać.

Metalowe sztućce dla dzieci

Kiedy Twoje dziecko jest już dużym przedszkolakiem, czas zacząć uczyć je korzystania z prawdziwych sztućców. Na początku będzie używać wyłącznie widelca i łyżki. Kiedy już będziesz wiedział, że potrafi to robić, możesz dać mu także nóż. Istotne jest, aby sztućce dla dzieci miały jak najmniej ostrych krawędzi. Oczywiście, nóż obiadowy musi posiadać ząbki, które umożliwią przekrojenie sobie tego, co jest na talerzu. To jest jednak sztuka dla większych dzieci. Na początku wystarczy, że Twoja pociecha będzie potrafiła stosować metalową łyżkę, jedząc zupę. Zadbaj by sztućce, których będzie używać w domu, były dla niej atrakcyjne pod względem wizualnym. Dzięki temu chętniej podejmie się nauki jedzenia.

Gdzie kupować sztućce?

Obecnie sztućce dla dzieci możesz kupić praktycznie wszędzie. W sklepie Świat AGD są one dostępne przez Internet, więc nawet nie musisz wychodzić z domu. Jeśli jednak wolisz wybierać produkty w sklepie stacjonarnym, to na pewno w Twoim mieście także znajduje się miejsce, w którym trafisz na odpowiednie sztućce dla swojej pociechy. Możesz wybierać spośród wielu wzorów i kolorów. Metalowe sztućce dostępne są nawet ze specjalnymi końcówkami z tworzyw sztucznych, aby dziecku przyjemniej się je trzymało. Oczywiście, nie bez znaczenia są również ulubieni bohaterowie kreskówek, którzy mogą znaleźć się na sztućcach.

Na co zwrócić uwagę?

Podczas zakupów zwróć uwagę na wykonanie kompletu, który wybrałeś. Ważne, aby był on dopracowany. Dzięki temu będzie trwały, a dziecko nie zrobi sobie krzywdy podczas jego użytkowania. Poza tym ważne jest z czego sztućce są wykonane. Najlepiej, aby była to stal szlachetna, czyli zawierająca domieszki chromu i niklu. Taki zestaw będzie odporny na zarysowania i mniej podatny na korozję. Jeśli Twoje dziecko chce samo wybrać sobie sztućce, to możesz mu na to pozwolić. W końcu na rynku jest bardzo wiele różnych motywów i na pewno któryś spodoba się i jemu, i Tobie. Jeśli szczególnie zależy Ci na dobrej jakości sztućców, to wybierz coś z oferty znanych producentów, którzy od lat działają na rynku. Wówczas będziesz mieć większą pewność co do zakupionych wyrobów.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*