Jak przygotować niezapomniany piknik?

Od czasu do czasu warto zrobić coś niezwykłego. Wypad na piknik to doskonały sposób na rodzinny wypoczynek w pogodny dzień. Tak naprawdę niewiele trzeba, aby go przygotować. Podpowiadamy, jak zorganizować piknik dla siebie i dzieci.

Jakie miejsce wybrać?

Jedną z ważniejszych rzeczy podczas organizacji pikniku jest oczywiście wybór miejsca. Każdy chce spędzić miły czas w otoczeniu pięknej przyrody. Taki jest zwykle cel piknikowego wyjazdu. Najlepiej poszukać jakiegoś spokojnego terenu, gdzie nikt nie będzie Wam przeszkadzał w cieszeniu się wspólnym czasem. Możecie znaleźć odosobnioną polankę w lesie albo mniej uczęszczaną część parku. Tak naprawdę taki wypad nie musi odbywać się daleko od domu. Wystarczy tylko znaleźć jakieś miłe zacisze, w którym nie będzie słychać zgiełku metropolii. Będziecie mogli wówczas pobyć trochę razem, nie zastanawiając się nad tym, która godzina.

Co ze sobą zabrać?

Piknik zwykle kojarzy się z dobrym jedzeniem. Zabierzcie więc duży koc i koszyk z pysznymi przekąskami. To nie musi być nic wymyślnego. Weźcie po prostu to, co lubicie. To mogą być owoce, ulubione ciastka dzieci czy nawet obiad, który na świeżym powietrzu na pewno będzie smakował jeszcze lepiej niż w domu. Jeśli zjecie go szybko, to nie zdąży Wam ostygnąć. W gorące dni zresztą zamiast typowych, ciepłych obiadów doskonale mogą sprawdzić się niepodgrzewane specjały. Zadbaj jednak, aby zabrać sztućce dla dzieci. Chyba, że to, co przygotowaliście można jeść rękami. Twoje pociechy jednak na pewno ucieszą się, jeśli każdy będzie miał swoje ulubione przedmioty przeznaczone do jedzenia. Weź także obowiązkowo zabawki, z którymi Twoje dzieci się nie rozstają. Są one koniecznością, jeśli nie chcesz denerwować się, że przez pół dnia będziesz o nich słyszeć. Zadbaj o to, aby dzieci czuły się komfortowo. Przygotuj także coś, co spodoba się Wam, rodzicom. Może to być lampka wina albo znakomity deser. Nic nie stoi też na przeszkodzie, aby zabrać ulubioną grę czy w końcu miał czas na dłuższą rozmowę z partnerem w trakcie, gdy dzieci będą sobie same grać w piłkę. Nie planuj za dużo, ale postaraj się przygotować dla Was potrzebny ekwipunek. Poza jedzeniem i zestawem sztućców czy naczyń jednorazowych weźcie też trochę grubszą odzież na wieczór, jeśli planujecie zabawić długo na świeżym powietrzu.

Co będziecie robić?

Jeśli Twoich dzieci jest wszędzie pełno, to możesz zastanawiać się, jakie rozrywki zapewnić im podczas pikniku. Na świeżym powietrzu nie powinno jednak brakować zajęć. Weźcie rakiety do badmintona i lotkę, a dzieci na pewno chętnie z Wami pograją. Poza tym możesz zabrać gry planszowe, które nadają się do użycia na świeżym powietrzu. Naturalnym wyborem jest także piłka siatkowa czy nożna. Nawet jeśli Twoje dzieci są dość małe, chętnie sobie porzucają, postrzelają do bramki albo pograją w „kolanko”. Często na pikniku okazuje się, że wcale nie trzeba wymyślać wielu zabaw, bo dzieci doskonale zajmują się same, poznając okoliczną przyrodę. Postaraj się tylko, aby czas jak najlepiej upłynął Wam i Waszym pociechom. Takie chwile sprzyjają umacnianiu rodzinnych więzi. Dzieci cenią sobie czas spędzony z rodzicami.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*