Co warto zabrać z domu na biwak?

Czasami warto wybrać się gdzieś z dziećmi, aby poznać nowe miejsca i dowiedzieć się czegoś o świecie. Nawet jedno- czy dwudniowy wypad za miasto, na przykład pod namiot, może być kształcący. Co dobrze jest wówczas ze sobą zabrać?

Ciepłe ubrania i śpiwory

Jeśli wybieracie się na mały, rodzinny biwak, koniecznie weźcie ze sobą ciepłe ubrania. Pogoda jest bardzo zmienna i nigdy nie wiadomo, kiedy przyda się Wam dodatkowa bluza czy grubsze spodnie. Jak to mówią, dobrze jest ubrać się na cebulkę. Odzież należy też, oczywiście, dopasować do miejsca, w które się wybieracie. Na kempingu szczególnie potrzebne będą Wam grubsze ubrania. Nie wiadomo bowiem, jaka temperatura będzie w nocy, a i w środku dnia nad jeziorem czy w górach, bywa zmiennie. Wybierzcie ciekawe miejsce dla siebie i dzieci i zadbajcie o potrzebny ekwipunek. Najważniejsze, abyście nie zmarzli i nie przeziębili się. Poza ubraniami weźcie też, oczywiście, śpiwory, a nawet koce, jeśli prognozy mówią o zmiennej pogodzie.

Aparat albo smartfon

Na każdą wyprawę warto zabrać ze sobą aparat, który uwieczni wspólnie spędzane chwile. Później miło będzie do nich wracać, na przykład w czasie długich jesiennych wieczorów. Jeśli masz smartfona, to możesz wykorzystać po prostu jego wewnętrzny aparat. Niezłym pomysłem jest jednak również niezabieranie ze sobą telefonów i odpoczynek od technologii. Wyjazd na rodzinną wyprawę może być dla Was okazją do czerpania siły z naturalnego otoczenia. Dzięki temu, że nie weźmiecie ze sobą telefonów, a przynajmniej ograniczycie ich używanie, wyprawa będzie bardziej relaksująca i będzie sprzyjaj wzmacnianiu rodzinnych relacji.

Plastikowe sztućce i talerzyki

W ekwipunku członków biwaku powinny znaleźć się drobne akcesoria, które na przykład ułatwią zjedzenie posiłku. Przyda się jakaś grzałka do przygotowania ciepłego jedzenia. Zabierz talerzyki plastikowe lub zwykłe. Na pewno potrzebne będą też sztućce dla dzieci, których używają na co dzień w domu. Można również zamienić je na sztućce z tworzywa sztucznego, jeśli Twoje dzieci potrafią już ładnie, samodzielnie jeść i nie zrobią sobie krzywdy cienkim plastikiem. W zależności od tego, jak długi pobyt pod namiotem planujecie, i jakie jest wyposażenie kempingu, z pewnością ilość zabieranych przedmiotów będzie różna. Na pewno zawsze jednak warto być odrobinę niezależnym i mieć przygotowane akcesoria do jedzenia oraz higieny. Dzięki temu nie będziecie denerwować się, że sztućce dla dzieci nie są dostępne nigdzie w okolicy, a Wasze maluchy nie chcą jeść dużym widelcem. Warto zabrać też na przykład nawilżone chusteczki, aby móc zawsze oczyścić rączki i buzie Waszych pociech.

Piłka, gry i zabawy

Pobyt na łonie natury może się dzieciom nudzić, jeśli nie zapewnicie im ciekawych rozrywek. Rodzice nieraz mają chęć po prostu posiedzieć na słońcu i poczytać, ale dzieci lubią, kiedy coś się dzieje. Weźcie więc ze sobą sprzęty sportowe, takie jak piłka nożna czy do siatkówki. Zabierzcie jakieś gry planszowe i karty. Dzięki temu nawet w przypadku chwilowego deszczu nie będziecie się nudzić w namiocie. Podstawą jest też wybór dobrego namiotu, który nie będzie przemakał i zapewni ciepło nawet w przypadku chłodnego wiatru.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*