Zastawa, obrusy, sztućce – co jeszcze przyda się w każdym domu?

Warto zadbać o dom tak, aby dobrze się w nim mieszkało. Otoczenie powinno sprzyjać celebracji ważnych i mniej ważnych momentów. Co zatem przyda się w każdym lokalu mieszkaniowym, aby uświetnić chwile istotne dla domowników?

Zastawa i sztućce to podstawa

Często celebrowanie odbywa się przy rodzinnym stole. To jest więc miejsce, o które trzeba szczególnie zadbać. Kiedy, co niedzielę, rodzina spotyka się przy wspólnym obiedzie, powinna spożywać go na pięknej zastawie. W niektórych domach do dziś jest tak, że przechowuje się piękne naczynia na wyjątkowe okazje, a na co dzień je się na wyszczerbionych. Oczywiście, nie mamy nic przeciwko posiadaniu osobnych kompletów zastawy na zwykłe dni i na przyjęcia. Powinno się jednak sprawić, aby również ten codzienny zestaw naczyń dobrze się prezentował. Ciężko o jakąkolwiek celebrację wspólnych chwil, kiedy naczynia czy sztućce zupełnie nie mówią o żadnym świętowaniu. Codzienna zastawa nie musi wyglądać bogato. Wystarczy po prostu jak będzie schludna. Na co dzień niekoniecznie trzeba kupować porcelanę. Jeśli zatroszczysz się o to, aby talerze i kubki były z jednego kompletu i prezentowały się dobrze, to już odbiór Waszych wspólnych obiadów będzie inny. Kiedy będziesz zastanawiać się nad wymianą talerzy, przemyśl także, czy nie są Wam potrzebne nowe sztućce Gerlach. Najlepiej kupić takie, które bez problemu posłużą rodzinie przez lata. Polacy zaś chwalą sobie sztućce Gerlach od rodzimego producenta. Można poczytać pozytywne opinie na różnych forach. Na pewno więc jest to dobry trop.

Jak wybrać obrus?

Kolejna sprawa to obrus. Na co dzień stół nie musi być nakryty żadnym materiałem. Kiedy jednak siadacie w niedzielę do wspólnego posiłku, przyda się obrus. Będzie on pełnił funkcję nie tylko estetyczną, ale i praktyczną. W końcu nieraz zdarzy się, że dzieci coś upuszczą, a Tobie podczas nalewania wycieknie odrobina herbaty z dzbanka. Obrus ochroni stół przed uszkodzeniem na skutek porysowania zastawą czy zalania. Będzie też po prostu przyjemniej posiedzieć przy nakrytym meblu. Dzięki obrusowi sprawi on mniej surowe wrażenie.

Dobre wyposażenie kuchni

Żeby móc serwować smaczne posiłki, potrzebne jest dobre wyposażenie kuchni. Ważne, aby co jakiś czas wymieniać garnki i patelnie, bo wiadomo, że kiedy dużo się ich używa, to w końcu przestają się sprawdzać. Przykładowo zedrze się teflonowa powłoka z patelni i wszystko zacznie Ci się przypalać. Dobrze jest mieć także inne sprzęty, jak na przykład robot kuchenny. Takie urządzenia mają wiele funkcji, które ułatwiają robienie posiłków, a także mogą pomóc w ich urozmaiceniu.

Szkło do różnych napojów

Nie zapomnij też o szkle. Powinieneś mieć szklanki przeznaczone do różnych napojów. Na pewno przydadzą się te do soków, ale również kieliszki do wina czy innych alkoholi. Przyjemniej pije się popołudniową herbatę z ładnej szklanki, a świętowanie ważniejszych momentów bardziej ucieszy rodziców i dzieci, kiedy te dostaną dziecięcego szampana w takim samym kieliszku jak rodzice. Warto zwracać uwagę na takie drobne elementy, bo one zwiększają komfort życia i sprawiają, że łatwiej doceniamy małe przyjemności.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*